2023-11-20 16:38:18 JPM redakcja1 K

Miss Nikaragui wygrywa wybory Miss Universe 2023

Sheynnis Palacios z Nikaragui została koronowana na Miss Universe 2023 w kulminacyjnym momencie corocznych wyborów piękności, które odbyły się w sobotę wieczorem w stolicy Salwadoru, San Salvador. Anntonia Porsild z Tajlandii zajęła drugie miejsce.

18 listopada Sheynnis Palacios z Nikaragui została koronowana na Miss Universe 2023 podczas 72. Konkursu Miss Universe. Hectora Vivasa/Getty Images

Zwycięstwo Palacios oznacza, że Nikaraguanka po raz pierwszy w historii zdobyła tytuł Miss Universe. Wcześniej reprezentowała Nikaraguę w wyborach Teen Miss Universe 2017, zajmując miejsce w pierwszej dziesiątce oraz w wyborach Miss World 2021.

Zwyciężczynie wyborów narodowych z 84 krajów rywalizowały w tegorocznych wyborach Miss Universe, ocenianych przez panel, w skład którego weszli modelka Halima Aden, gwiazda Queer Eye Carson Kressley, influencerka TikToka Avani Gregg oraz dwie byłe zwyciężczynie Miss Universe, Janelle Commissiong z Trynidadu i Tobago (Miss Universe 1977) i Iris Mittenaere z Francji (Miss Universe 2016).

Dwadzieścia półfinalistek zostało ogłoszonych na początku sobotniego wieczoru po wynikach wstępnego konkursu (i globalnego głosowania fanów). Po rundzie wyborów w strojach kąpielowych grono to zostało zawężone do 10 kandydatek - wyeliminowano pierwszą ‘krągłą’ uczestniczkę, która dotarła do półfinału wyborów, Miss Nepalu, a także pierwszą uczestniczkę, która wybrała burkini jako strój kąpielowy, Miss Pakistanu. Runda sukni wieczorowych ponownie zmniejszyła liczbę uczestniczek o połowę.

W rundzie sukni wieczorowych rywalizuje Sheynnis Palacios, Miss Nikaragui. Jej wygląd obejmował ozdobne koraliki i ekstrawagancką pelerynę sięgającą do podłogi. Hectora Vivasa/Getty Images

Na rundę kostiumów kąpielowych Palacios założyła dwuczęściowy strój z delikatnymi kwiatowymi marszczeniami. Hectora Vivasa/Getty Images

Dwie rundy Q&A (pytanie i odpowiedz) pozostawiły tylko trzy kobiety w grze: Palacios, Porsild i Moraya Wilson z Australii, która zajęła trzecie miejsce.

Zapytana w ostatniej rundzie, kim by chciała być na jeden dzień, Palacios wybrała XVIII-wieczną brytyjską filozofkę i feministkę Mary Wollstonecraft, która, jak powiedziała, przełamała granice i „dała szansę wielu kobietom”.

„Dziś nie ma żadnych ograniczeń dla kobiet” - dodała za pośrednictwem tłumacza.

Nowo koronowana Palacios macha do publiczności obecnej na finale wyborów Miss Universe. Marvina Recinos/AFP/Getty Images

Miss Kolumbii, Camila Avella, i Miss Portoryko, Karla Guilfú, uzupełniły pierwszą piątkę, podczas gdy inna członkini pierwszej dziesiątki, hiszpańska Athenea Pérez, została ukoronowana Miss Congeniality.

Palacios jest następczynią Miss Universe 2022, R'Bonney Gabriel z USA.

Dział: Uroda

Autor:
Alex Rees | Tłumaczenie: Patrycja Godek

Żródło:
https://edition.cnn.com/style/miss-universe-2023-nicaragua-sheynnis-palacios/index.html

Udostępnij
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.
Treść wiadomości jest wymagana.


INNE WIADOMOŚCI


NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE