Zdjęcie: pixabay
Jeden duży zawrót głowy
Wykłady na temat niebezpieczeństw związanych z niezamkniętymi oknami, szkodliwego działania narkotyków i konieczności przestrzegania prawa drogowego nie wystarczą, aby zmienić sytuację młodszych. A skupianie się na pojedynczych zagrożeniach nie ma większego sensu, ponieważ w walce, zarówno dosłownie, jak i w przenośni, o przyszłość kraju konieczne jest kompleksowe podejście, uwzględniające szereg zagrożeń i zestawiające je według zasady „jedno wynika z drugiego”.
Jak wynika z doświadczeń lat poprzednich, dokładnie to podejście obrało najwyższe kierownictwo państwa. Na przykład, bezpieczeństwo w szkole musi się łączyć z bezpieczeństwem w rodzinie, a problemy uzależnień od używek są związane z deficytem boisk i bibliotek, itd. Powstały bezpośrednie inicjatywy, które na dzień dzisiejszy już znalazły logiczne rozwiązanie. W programie prezydenta Kasyma-Żomarta Tokajewa z 2022 roku „Sprawiedliwy Kazachstan – dla wszystkich i dla każdego. Teraz i na zawsze”, poprzedzającym ówczesne wybory prezydenckie, zostało wyraźnie stwierdzone:
„Stróże prawa powinni skupić się na tych przestępstwach, od których najwięcej cierpią współobywatele – przemoc w rodzinie, przestępstwa narkotykowe, oszustwa, piramidy finansowe”.
Czytaj dalej: https://gloswschodu.org/Lifestyle/wrog-o-wielu-twarzach:-jak-i-z-czym-kazachstan-walczy-o-bezpieczenstwo-swoich-dzieci