2022-08-26 15:16:27 JPM redakcja1 K

Nissan przestanie produkować głowice cylindrów dla Renault.

Nissan poinformował, że z początkiem 2024 roku wstrzyma produkcję głowic cylindrów dla francuskiego producenta samochodów Renault w swoim zakładzie w Sunderland w północnej Anglii, dodając, że nie przewiduje...

Nissan poinformował, że z początkiem 2024 roku wstrzyma produkcję głowic cylindrów dla francuskiego producenta samochodów Renault w swoim zakładzie w Sunderland w północnej Anglii, dodając, że nie przewiduje, że decyzja ta doprowadzi to utraty pracy przez pracowników.

„Od początku 2024 roku fabryka Nissana w Sunderland zaprzestanie produkcji głowic cylindrów. Nie spodziewamy się, że spowoduje to utratę miejsc pracy przez zatrudnionych, pracujemy z personelem, podczas gdy przenosimy go do innych części działalności” – powiedziała firma, potwierdzając raport Sky News. Nissan zatrudnia około 250 osób do produkcji głowic do pojazdów benzynowych Renault.

„Po przeprowadzeniu badań dotyczących ekonomiki dostawców głowic cylindrów, Renault znalazł innego dostawcę, z którym rozpocznie współpracę w 2024 roku” – powiedział reprezentant Renault.  

Renault przystąpił do wieloletniego planu oszczędności i zmiany strategii, by naprawić swoją sytuację finansową.

Zainteresowani branżą twierdzą, że zakończenie umowy z Nissanem stawia przyszłość sojuszu Renault-Nissan pod znakiem zapytania, szczególnie po odejściu byłego dyrektora generalnego Carlosa Ghosna, architekta tego sojuszu.

Pomimo kwestionowania decyzji do strategicznego ujednolicenia trzech firm w nadchodzącej dekadzie Renault, Nissan i Mitsubishi chcą, aby do 2026 roku ponad 80% ich modeli było opartych na wspólnych platformach.

Udostępnij
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.
Treść wiadomości jest wymagana.