2022-09-22 16:08:57 JPM redakcja1 K

Szczerze opowiada o skandalu po prestiżowym zwycięstwie

"Nikt nie jest doskonały, po prostu musiałem kłamać".

FOTO: TERJE PEDERSEN / NTB | POD WRAŻENIEM: Dennis Olsen jeździ lepiej niż ktokolwiek inny iw sobotę wygrał wyścig DMT. Nieco ponad dwa i pół roku temu historia była zupełnie inna.

Wokół Dennisa Olsena szalała burza, kiedy kiedy stracił prawo jazdy i startował jak kiedyś. Teraz 26-latek odłożył skandal za sobą i odniósł największe zwycięstwo w swojej karierze.

- Nikt nie jest doskonały, po prostu musiałem kłamać, - mówi Olsen do NRK.

Kontrasty były świetne dla profilu sportów motorowych przez ostatnie półtora roku.

 

W sobotę Olsen wygrał wyścig sprinterski w Deutsche Tourenwagen Masters (DTM). Żaden Norweg nie wygrał wcześniej w prestiżowych mistrzostwach, które ma siedzibę w Niemczech i organizuje wyścigi w całej Europie.

Ale wrócimy do jesieni 2020 roku, kiedy wszystko wywróciło się do góry nogami. Teraz po raz pierwszy Olsen mówi o burzy, która go dotknęła.

- To było szalone.

W zeszłym roku NRK wspomniał, że sportowiec został zatrzymany przez policję podczas jazdy z prędkością 77 kilometrów na godzinę w 50. strefie w Sarpsborg, gdzie na miejscu odebrano mu prawo jazdy.

Mimo to przez dwa tygodnie po incydencie brał udział w międzynarodowym wyścigu samochodowym, chociaż zgodnie z przepisami prawa do udziału tracą także sportowcy pozbawieni prawa jazdy.

- Przepraszam z tego powodu, - powiedział wtedy Olsen i przyznał, że nie wiedział wystarczająco na temat przepisów dotyczących jego prawa jazdy.

26-latek mówi, że od czasu incydentu bardzo urósł.

- Było ciężko, ale wyszedłem z tego lepszym człowiekiem, ponieważ nauczyłem się na swoich błędach, - mówi.

- Jak to było?

- Nie było nic fajnego. W końcu z tym skończyłem, - odpowiada mężczyzna z Vålera.

 

Specjalne

Mimo błędu Olsen nie wyglądał nie na miejscu, kiedy wrócił na tor w Porsche.

Ostatnio norweski kierowca radzi sobie świetnie.

- Każdy od czasu do czasu popełnia błędy. Musimy iść dalej. Przeszedłem przez to dobrze i stawiam kolejne kroki w mojej karierze.

 

Wyraźnie pokazał to w sobotę. Olsen miał najlepszy start na toru Spa w Belgii. Pomimo deszczu pod koniec, 26-latek miał dobrą kontrolę i nazywa to największym zwycięstwem w swojej karierze.

- To było wyjątkowe. W tak prestiżowych mistrzostwach to jedno z moich największych zwycięstw.

 

Zreasumowanie

- To był trochę ciężki sezon, ale ostatnie kilka wyścigów było udanych, - mówi Olsen.

Triumf oznacza, że ​​Norweg awansuje na 4. miejsce w klasyfikacji generalnej mistrzostw. Mówi, że w sezonie DMT są dwa wyścigi.

- Ambicją jest ciągłe dążenie do wygrywania i osiąganie dobrych wyników. Przez cały sezon dobrze się rozwijaliśmy i jesteśmy potencjalnymi kandydatami do wygrywania wyścigów. Teraz pozostały dwa weekendy wyścigowe i będziemy „wystrzeliwać” w każdym wyścigu.

Autor:
Christian Grieg Sander, Stine Løvmo Lie | Tłumaczenie: Anastasia Savicka

Żródło:
https://www.nrk.no/sport/dennis-olsen-med-prestisjesiger-i-dmt-etter-forarkortfadesen_-_-det-var-eg-som-hadde-_drite_-meg-ut-1.16105158

INNE WIADOMOŚĆI


NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE


Kontakt
redakcja@pressglobal.pl
kontakt@pressglobal.pl
Developed by Fundacja na Rzecz Promocji i Rozwoju „Głos Młodych” and Marcin Larek ⓒ 2022 Pressglobal.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.