2022-09-09 17:39:58 JPM redakcja1 K

Te niedrogie środki domowe pomogą przy pielęgnacji auta jesienią

Dzięki kilku prostym krokom jesienią i zimą będziesz czuć się bezpieczniej podczas jazdy autem. Kilka tanich produktów, które znajdziesz w domu przy tym pomogą np. orzechy włoskie...

Zaparowana szyba: dobra widoczność jest szczególnie ważna w pory roku, w które wcześnie zaczyna robić się ciemno. (Źródło: SKatzenberger/getty-images-bilder)

Produkty domowe takie jak puder dziecięcy, denaturat, sól kuchenna a nawet orzechy włoskie mogą zastąpić drogie środki specjalistyczne przeznaczone do aut, żeby przygotować go na zimniejsze dni.

Użyj rozcieńczonego denaturatu jako płyn do mycia szyb

Denaturat rozcieńczony z wodą jest odpowiedni do mycia wewnętrznej strony szyb tak samo jak płyn mycia z supermarketu. Często w okresie letnim tworzyła się tu delikatna powłoka przez używanie klimatyzacji i wentylacji. Porada: nie można dopuścić do wyschnięcia obu wspomnianych środków, należy wetrzeć natychmiast po nałożeniu i wytrzeć do sucha czystą i chłonną ściereczką.

Orzechy włoskie zapobiegają zaparowaniu szyb

Dobra widoczność przez szyby jest szczególnie ważna kiedy wcześnie zaczyna robić się ciemno, dzięki temu nikt nie zostanie oślepiony przez źródło światła np. przez reflektory innego auta. Po za tym czyste szyby nie będą zaparowane.

Można uniknąć zaparowanych szyb. Jeszcze przed wyruszeniem należy owinąć orzechy włoskie w lnianą ściereczkę i położyć je na wycieraczce od strony fotela pasażera. Miseczka soli kuchennej może dać taki sam efekt. Kolejnym pomysłem jest osuszacz powietrza ze sklepu z materiałami budowlanymi.

Puder dla dzieci zapobiega przymarznięciu drzwi

Również inne środki domowe zastępują drogie środki czyszczące, które jesienią przy pielęgnacji auta są ważne: żeby zachować elastyczność uszczelek, można posmarować je gliceryną przy użyciu ściereczki albo oprószyć je pudrem dla niemowląt. Dzięki temu zmniejsza się tam wilgoć, która w czasie mrozów powoduje zamarzanie drzwi.

Udostępnij
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.
Treść wiadomości jest wymagana.