2022-09-28 07:53:50 JPM redakcja1 K

Nowa młodzieżowa kawiarnia w Cardiff, która jest “lepsza niż Starbucks”

Kawiarnia Training Ground została utworzona, aby pomóc nastolatkom i młodym dorosłym w podjęciu pracy poprzez pomoc w zwiększeniu ich umiejętności i pewności siebie.

Zdjęcie: WalesOnline

Kawiarnia prowadzona jest przez świeżo przeszkolonych nastolatków i młodych dorosłych.

W Cardiff nie brakuje miejsc, w których można napić się kawy. Duże sieci, takie jak Costa Coffee i Starbucks (który ma otworzyć swój 15. oddział w stolicy jeszcze w tym roku) dominują na głównych ulicach handlowych miasta, podczas gdy istnieje również kilka oddziałów Caffe Nero i walijskiej sieci Coffee #1, jak również wiele niezależnych kawiarni.

Jednak nowa kawiarnia z odmiennym charakterem została niedawno otwarta w sercu Grangetown i – jeśli opinie jej klientów są cokolwiek warte – serwuje kawę i inne gorące napoje, które przebijają ofertę globalnych sieci.

Kawiarnia Training Ground została otwarta w centrum Grangetown w zeszłym miesiącu jako nowa inicjatywa mająca na celu szkolenie młodych ludzi na baristów, rozwijając ich umiejętności techniczne i umiejętności obsługi klienta, a także zwiększając ich szanse na zatrudnienie. Podczas gdy profesjonaliści są pod ręką, by zapewnić wsparcie, pomysły na menu, układ i wystrój kawiarni pochodzą od młodych ludzi pracujących za ladą.

Inicjatywa jest wynikiem ogromnej współpracy między przedsiębiorstwem społecznym Boss & Brew z siedzibą w Cardiff, Forum Młodzieżowym Grange Pavilion, radą Cardiff, rządem walijskim i innymi osobami. Boss & Brew zostało założone w zeszłym roku, aby pomóc młodym ludziom z Grangetown i Butetown w rozwijaniu ich pewności siebie i znalezieniu pracy poprzez darmowe szkolenie baristów.

Osoby pracujące w Training Ground szybko podjęły pracę, ucząc się obsługi maszyn i innych urządzeń kuchennych, a także doskonaląc różne rodzaje kawy w trakcie intensywnych warsztatów szkoleniowych. Mamy nadzieję, że to doświadczenie będzie dla nich okazją do wzbogacenia ich CV, gdy będą chcieli wejść do niezwykle konkurencyjnego świata pracy.

Oczywiście, podczas gdy korzyści dla młodych pracowników są oczywiste, otwarcie nowej kawiarni oznacza również, że Grangetown ma kolejną przestrzeń społeczną, w której można się cieszyć i zrelaksować przy kawie i szeregu słodkich i wytrawnych przysmaków. Spacerując po kawiarni widać, że już okazała się ona hitem – goście chwalą jej profesjonalny charakter, a jeden z nich stwierdził nawet, że jego mrożona kawa jest „lepsza niż ta ze Starbucksa”.

There are a range of speciality coffees on offer

W ofercie znajduje się wiele kaw jakości speciality.

Natalie Hodgkinson, założycielka i dyrektorka Boss & Brew, zanim zdecydowała się połączyć swoją miłość do kawy z zamiłowaniem do pracy z młodymi ludźmi, przez osiem lat pracowała jako nauczycielka. Pomagając w realizacji projektu Training Ground poprzez zapewnienie szkoleń i warsztatów, przyznała, że była „zszokowana” wsparciem społeczności dla kawiarni, jak również postawą jej nowych pracowników.

Wyjaśniając, czym jest projekt, powiedziała: „Chcemy, aby była to przestrzeń, w której każdy czuje się częścią podróży, przestrzeń, którą osoby tu pracujące mogą uczynić swoją własną. Jest to bardzo skromny wysiłek – projekt jest prowadzony przez młodych ludzi, a nie przeze mnie czy kogokolwiek innego. W rzeczywistości jesteśmy tu po to, by ich wspierać. Pomysły na to miejsce, które pojawiły się do tej pory, nie pochodzą ode mnie - wszystko, od logo po menu, pochodzi od nich”.

„Widząc, jak dobrze się tu zadomowili i jak imponująca jest ich obsługa klienta, naprawdę myślę, że mamy tu do czynienia z czymś wielkim. Działa to w obie strony – jest to coś, co pomaga młodym ludziom zwiększyć pewność siebie i poprawić ich CV, podczas gdy Grangetown korzysta również z nowej, tętniącej życiem przestrzeni społecznej, a także ze wspaniałej kawy i jedzenia”.

Some of the team that have helped make The Training Ground a success

Część zespołu, który przyczynił się do sukcesu Training Ground.

Kawiarenka będzie rosła w siłę, ponieważ w ciągu kilku dni od otwarcia kilku młodych ludzi wyraziło zainteresowanie udziałem w inicjatywie. „Mamy tu naprawdę mocne fundamenty” – dodaje Natalie. „Szczerze mówiąc, jestem zdumiona tym, jak nam poszło do tej pory. W pierwszym tygodniu mieliśmy 10 lub 11 osób podchodzących do nas, chcących wiedzieć więcej i zapisujących się na szkolenia Boss & Brew. To naprawdę ekscytujące, że działamy i nawet bardziej ekscytujące, że już teraz widzimy, co przyniesie przyszłość”.

Jeden z nowo wyszkolonych baristów, 25-letni absolwent architektury Nazheef, powiedział, że to doświadczenie było dla niego „niesamowicie pomocne”. Mając problemy ze znalezieniem pracy po ukończeniu studiów ma nadzieję, że Training Ground pomoże mu w drodze do realizacji marzenia o otwarciu własnej kawiarni.

„Zawsze uwielbiałem robić kawę” – przyznaje. „I nie mogłem znaleźć pracy lub stażu przez jakiś czas, więc jeden z moich kolegów z klasy na kursie architektury polecił mi porozmawiać z Natalie o przejściu szkolenia i odbyciu stażu. Nie zdawałam sobie sprawy, że w końcu otworzymy kawiarnię”.

„To jest moje marzenie, jeśli mam być szczery – zawsze chciałem otworzyć własny lokal. Po prostu nie spodziewałam się, że będę to robić już teraz. Całe doświadczenie było niesamowicie pomocne i jak dotąd naprawdę mi się podobało, nauczyłem się nowych umiejętności i zbudowałem swoją pewność siebie”.

Wszystko w kawiarni, od menu po wystrój, pochodzi od jej młodych pracowników.

Nazheef, który ma wykształcenie projektowe, mógł wykorzystać swoje umiejętności w praktyce, projektując logo kawiarni i wystawiając swoje fotografie na niegdyś gołych ścianach lokalu, który od połowy pandemii koronawirusa stał nieużywany. Dodał: „Mamy tu dużo swobody, jeśli chodzi o pomysły i ich realizację. Zawsze uważałem, że kawiarnia może być czymś więcej niż tylko miejscem, w którym można napić się kawy, więc chciałem dodać do niej coś kreatywnego. Możliwość zaprezentowania tutaj swoich prac i zobaczenie, jak moje pomysły są faktycznie rozwijane, było bardzo satysfakcjonujące”.

Przewodniczący rady Grange Pavilion Ali Abdi powiedział, że był „absolutnie zachwycony” widząc Training Ground wypełniony w dniu otwarcia. Po skosztowaniu dużej ilości oferowanych kaw specjalnych jest optymistą co do przyszłości kawiarni i możliwości, jakie stworzy ona dla młodych ludzi w Grangetown.

„To fantastyczne widzieć ludzi ze społeczności, którzy przychodzą wspierać nową kawiarnię, a w pomieszczeniu panuje niesamowita atmosfera” – powiedział. „Natalie wykonała niesamowitą robotę, pomagając w szkoleniu tych baristów, a oni wyglądają naprawdę pewnie i czują się jak w domu. Wszyscy mieli tylko pozytywne rzeczy do powiedzenia o usługach i kawie – sam piję dzisiaj już trzecią kawę”.

„Jestem również bardzo zadowolony, że ta przestrzeń jest w końcu ponownie wykorzystywana i jest to kolejne miejsce, w którym od teraz możemy organizować więcej wydarzeń społecznościowych. Ta kawiarnia to nie tylko fantastyczny sposób na zatrudnienie młodych ludzi, ale także naprawdę ważne uzupełnienie Grangetown”.

Nazheef hopes the experience will help him open his own coffee shop in the future

Nazheef ma nadzieję, że to doświadczenie pomoże mu w przyszłości otworzyć własną kawiarnię.

Radny Ash Lister dodał, że kawiarnia będzie nieoceniona w pomaganiu nastolatkom i młodym dorosłym w okolicy w pokonywaniu barier utrudniających podjęcie pracy. Powiedział: „Jako były pracownik młodzieżowy wiem, że to naprawdę ważne, że widzimy młodych ludzi mających możliwości w swoich lokalnych społecznościach, aby się rozwijać, uczyć nowych umiejętności i znaleźć pracę. To, co robi Natalie, jeśli chodzi o szkolenie młodych ludzi na baristów, jest fantastyczne”.

„Wspaniale jest widzieć, jak ta przestrzeń jest wykorzystywana, prowadzona przez młodych ludzi i wspierana przez ludzi, którzy pasjonują się pracą z młodzieżą lub kawą” – dodał. „Cieszę się widząc, jak to wszystko ożywa ponownie i nie mogę się doczekać, aby zatrzymać się tu na kawę w przyszłości”.

Udostępnij
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.
Treść wiadomości jest wymagana.


INNE WIADOMOŚCI


NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE