2023-11-10 20:09:00 JPM redakcja1 K

Coco Gauff przegrywa z Igą Świątek, przerywając 16-meczową passę zwycięstw

Coco Gauff została pokonana przez rozstawioną z nr 2 Igę Świątek w półfinale turnieju China Open, kończąc tym samym swoją 16-meczową passę zwycięstw.

VCG/Getty Image

Coco Gauff została pokonana przez rozstawioną z nr 2 Igę Świątek w półfinale turnieju China Open, kończąc tym samym swoją 16-meczową passę zwycięstw. Światowy nr 3 Gauff cieszyła się najlepszym okresem w swojej karierze tego lata, zostając po raz pierwszy mistrzynią Wielkiego Szlema na US Open i rozpoczynając najdłuższą passę zwycięstw amerykańskiej nastolatki od czasu Sereny Williams w 1999 roku, według WTA. Ale to wszystko się skończyło, gdy Świątek wygrała 6-2 6-3 z Amerykanką w Pekinie.

„Jestem z siebie naprawdę dumna" - powiedziała Gauff po zakończeniu turnieju. „Mam nadzieję, że w przyszłym roku uda mi się kontynuować tę konsekwencję, może nie 16 z rzędu na stałym poziomie, ale tak długo, jak będę w stanie odnieść kilka zwycięstw, 1000 zwycięstw i mam nadzieję, że wielki szlem będzie dla mnie wspaniałym celem".

Gauff i Świątek są do siebie przyzwyczajone. Zmierzyły się ze sobą więcej razy niż jakikolwiek inny przeciwnik i mecz prawie zawsze kończy się na korzyść Świątek. Polka pokonała Gauff już osiem razy, a przegrała tylko raz.

Florence Lo/Reuters

Świątek zdominowała pierwszego seta, popełniając zaledwie cztery niewymuszone błędy i nie tracąc żadnego break pointa, dzięki czemu wyszła na prowadzenie 6-2.

Następnie przełamała Gauff w pierwszym gemie drugiego seta, a mecz zatrzymał się przy stanie 2-1, gdy Gauff wezwała przerwę medyczną z powodu kontuzji prawego barku. Gauff kontynuowała grę, ale nie była w stanie powstrzymać fali i poniosła pierwszą porażkę od sierpnia, kończąc najdłuższą zwycięską passę w WTA Tour w tym roku, jak podaje Reuters.

„Czuję, że znów mogę grać swobodnie, więc jestem naprawdę szczęśliwa" - powiedziała Świątek po okresie, w którym straciła status nr 1 na świecie i odpadła z US Open w rundzie 16.

„Dawno się tak nie czułam. Zapamiętam więc do końca mojej kariery, że nawet jeśli nadejdą trudniejsze czasy, zawsze można je przezwyciężyć. A dzięki ciężkiej pracy można to osiągnąć".

W niedzielę Świątek zmierzy się z rozstawioną z numerem 22 Liudmilą Samsonovą o tytuł China Open.

Dział: Tenis