2023-12-23 16:43:39 JPM redakcja1 K

Passa porażek Detroit Pistons sięga 25 meczów, jest na skraju wyrównania rekordu NBA

Detroit Pistons są teraz na krawędzi tworzenia historii - choć z niewłaściwych powodów.

Chris Schwegler/NBAE/Getty Images
Po przegranej z osłabioną kontuzjami drużyną Utah Jazz 119-111, Pistons przegrali niewiarygodne 25 meczów z rzędu - tylko o jedno mniej od rekordu NBA. Detroit zmierzy się z Brooklyn Nets w sobotę, i wszyscy związani z drużyną będą mieć nadzieję, że Pistons unikną wyrównania rekordu NBA porażek z rzędu w jednym sezonie, który wynosi 26. Przed rozpoczęciem meczu fani Pistons prawdopodobnie myśleli, że to jest ten mecz, który zakończy tę niechcianą serię. Jazz byli bez kluczowych graczy podczas wyjazdu do Little Caesars Arena w Detroit, w tym Najbardziej Poprawionego Zawodnika NBA w 2023 roku, Lauriego Markkanena, i Szóstego Zawodnika Roku w 2021 roku, Jordana Clarksona. Gra okazała się jednak być kontynuacją trudności Pistons, a Jazz przechodziło przerwę na półmetku z prowadzeniem 64-58. Przerwa zdawała się być tym, czego potrzebowali Pistons, i wrócili do gry z mocną trzecią kwartą, redukując deficyt do zaledwie dwóch punktów przed ostatnią kwartą. Mimo to Jazz wytrwale utrzymało prowadzenie, zdobywając zwycięstwo 119-111 i skazując Pistons na bilans 2-26 w tym sezonie.

"Być po złej stronie historii, nikt tam być nie chce", powiedział zaniepokojony Cade Cunningham dziennikarzom po meczu. "To zdecydowanie dodatkowa motywacja, którą musimy mieć.” "Powinniśmy wygrać ten mecz, ale tego nie zrobiliśmy, więc musimy wrócić w następnym meczu, być skoncentrowani i bardziej solidni."

Mimo prowadzenia Pistons z wynikiem 28 punktów, 6 zbiórek i 10 asyst, Cunningham przyznał, że musi również poprawić się w tych meczach, zwłaszcza w obronie, dodając, że jego drużyna nie jest "tak słaba jak 2-26". Trener Detroit, Monty Williams, podzielił się sentymentami Cunninghama. "Chcę bardzo uważać na słowa, bo to boli bardziej niż wiele innych", przyznał Williams. Zapytany o to, jak drużyna radzi sobie psychicznie, Williams powiedział: "Możesz sobie tylko wyobrazić.” "Masz takie okazje, przegrałeś 25 razy z rzędu, prawdopodobnie nie jesteś w najlepszym stanie psychicznym, ale jaki masz wybór, jeśli nie walczyć, rywalizować i wydostać się z tego?"

Dział: Koszykówka