2023-03-16 13:22:43 JPM redakcja1 K

13-letnia rosyjska uczennica zabrana do ośrodka opieki społecznej za narysowanie antywojennego obrazka na lekcji plastyki. Jej ojciec został “brutalnie przesłuchany” przez ludzi Putina.

Rosyjska uczennica, która podczas lekcji w szkole narysowała antyukraińską inwazję, została zabrana od samotnie wychowującego ją ojca. 13- letnia Masza Moskalowa została umieszczona w ośrodku opieki społecznej, po tym jak urzędnicy stwierdzili, że 53-letni Aleksiej Moskalew wychowuje dziecko “niewłaściwie”. Ojciec dziewczynki został “brutalnie” przesłuchany przez funkcjonariuszy Putina.

Nieco ponad rok temu, po rozpoczęciu inwazji na Ukrainę, państwo rosyjskie zakazało wszelkich wypowiedzi, które “dyskredytują wojsko”. ODV-info podaje, że 544 dzieci zostały odebrane rodzinom i przekazane instytucjom społecznym w związku z protestami antywojennymi. Portal informuje również o 19 nauczycielach, którzy stracili pracę za kwestionowanie nielegalnej inwazji Władimira Putina.

Rysunek 13-latki przedstawiał kobietę, która przeciwstawia się rosyjskim bombom, chroniąc swoje dziecko. Na dziele Maszy znalazła się również flaga ukraińska z napisami “Nie dla wojny” i “Chwała Ukrainie”. Nauczycielka dziewczynki zgłosiła incydent dyrektorowi szkoły, który poinformował policje w Jefremowie na południe od Moskwy. Jak podaje “The Mirror” do szkoły udali się agenci Federalnej Służby Bezpieczeństwa. Ojciec dziewczynki powiedział, że ta uciekła ze szkoły widząc czekających na nią przed bramą funkcjonariuszy. Aleksiej udostępnił zdjęcia dziewczynki i przyznał, że jego córka podała funkcjonariuszom fałszywe nazwisko, aby zbiec przed agentami rządowymi. „Była przerażona i obiecałem, że przyjadę do szkoły i poczekam na nią do końca lekcji”. Następnego dnia oddany ojciec został “brutalnie przesłuchany”, a Masza trafiła do sierocińca.

Obecnie Aleksiej przebywa w areszcie domowym i postawiono mu zarzuty przeciwstawiania się rosyjskiemu reżimowi. Wolontariusz, który starał się pomóc rodzinie twierdzi, że ojciec dziewczynki ma zakaz kontaktowania się z kimkolwiek, ani nawet nie może wyjść do sklepu po jedzenie. 

“Nikt nie wie co stało się z dziewczynką. Ostatni raz widziano ją 1-go marca.” mówi Alyona Agafonowa. Kobieta mówi także, że nie była w stanie skontaktować się z Maszą, pomimo wizyty w ośrodku społecznym. “6 marca przekazałam jej telefon, aby do mnie zadzwoniła. Do teraz się nie odezwała”

W zeszłym miesiącu Putin nakazał funkcjonariuszom kontrwywiadu FSB rozprawić się z “szumowinami”, które mu się sprzeciwiają. W przemówieniu wygłoszonym w szkole agencji bezpieczeństwa w Moskwie powiedział, że „konieczne jest zidentyfikowanie i powstrzymanie nielegalnej działalności tych, którzy próbują podzielić i osłabić nasze społeczeństwo; używać jako broni separatyzmu, nacjonalizmu, neonazizmu i ksenofobii”. Putin stwierdził, że Rosja zawsze musiała mierzyć się z tymi zagrożeniami. “Obecnie próby te są oczywiście najbardziej intensywne. Próby uaktywnienia tych wszystkich szumowin w naszej ojczyźnie.” Prezydent Rosji wezwał również służby bezpieczeństwa wewnętrznego, by te zintensyfikowały swoje działania przeciw, jak to określił, narastającym próbom szpiegostwa przeciw Rosji prowadzonym przez Ukrainę i państwa Zachodu.

Autor:
Daily Mail | tłumaczenie: Nikodem Kabulak

Żródło:
https://www.dailymail.co.uk/news/russia-ukraine-conflict/article-11849409/Russian-schoolgirl-forced-orphanage-drawing-anti-Ukrainian-invasion-picture.html

INNE WIADOMOŚĆI


NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE


Kontakt
redakcja@pressglobal.pl
kontakt@pressglobal.pl
Developed by Fundacja na Rzecz Promocji i Rozwoju „Głos Młodych” and Marcin Larek ⓒ 2022 Pressglobal.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.