Włoszka złożyła pozew przeciwko swoim starszym synom, którzy nie płacili czynszu i nie chcieli się wyprowadzić z domu
Włoszka z miasta Pawia niejednokrotnie w dobry sposób namawiała swoich dwóch synów, by się od niej wyprowadzili. Ale nie szukali mieszkania i nadal mieszkali razem z 75-letnią kobietą. Co więcej, nie płacili za zakwaterowanie i nie brali udziału w pracach domowych. Wtedy kobieta poszła do sądu, pisze gazeta Prima Pavia.
Zdjęcie: primapavia.it
Rozwiedziona skarżąca mieszka we własnym domu z synami w wieku 40 i 42 lat. Obaj synowie pracują, co oznacza, że mogą utrzymać się za własne pieniądze i żyć osobno. Jednak mężczyźni nie zgodzili się na perswazję matki i zostali u niej. Co więcej, kobieta skarżyła się, że nie pomagali jej płacić rachunków oraz nie brali udziału w pracach domowych. I w pewnym momencie cierpliwość Włoszki dobiegła końca i poszła do sądu, aby eksmitować swoich starzejących się synów.
Po wysłuchaniu argumentów skarżącej sędzia miasta Pawii, Simone Caterbi, stanęła po jej stronie. W wyroku sędzia podkreśla, że „stałe posiadanie majątku początkowo mogło zostać uznane za uzasadnione, gdyż opierało się na obowiązkach alimentacyjnych nałożonych na rodzica, dziś już tak nie jest, biorąc pod uwagę, że oboje oskarżeni mają ponad czterdzieści lat .” Teraz obaj synowie będą musieli znaleźć własne mieszkanie do 18 grudnia 2023 roku.
Ponadto podczas procesu adwokat kobiety podał przykład orzeczenia sądu w Modenie, które opisuje wspólne mieszkanie w domu rodziców jako “pożyczkę bez terminu”. A to zapewnia zwrot, gdy żąda tego prawowity właściciel.
Prima Pavia zauważa, że Włochy są jednym z krajów europejskich o najwyższym odsetku dorosłych dzieci mieszkających z rodzicami. Według danych Eurostatu z 2023 r. Średnio młodzi Europejczycy opuszczają dom rodziców, gdy kończą 26,4 rok życia. We Włoszech liczba ta wynosi 30. Tylko w sześciu państwach jest wyższy: w Chorwacji (33,4 lat), Słowacji (30,8), Grecji (30,7), Bułgarii, Hiszpanii (30,3) i Malcie (30,1).
Najbardziej emancypowane są dzieci Finlandii (21,3 lat), Szwecji (21,4), Danii (21,7) i Estonii (22,7). Jednak w ciągu ostatnich 10 lat średni wiek młodych ludzi opuszczających Dom rodzicielski wzrósł w 14 krajach UE, w szczególności w Chorwacji (+1,8 roku), Grecji (+1,7) i Hiszpanii (+1,6).
Dział: Społeczeństwo
Autor:
News Zerkalo | Tłumaczenie: Demian Chrupkowski, Arseni Litviniuk