2023-11-29 18:56:11 JPM redakcja1 K

Apollo stwierdza, że pomimo trudnej sytuacji finansowej dalej podróżujemy

Pomimo trudnych finansowo czasów 40 procent z nas nadal może sobie pozwolić na podróżowanie, tak samo jak wcześniej i traktuje to jako priorytet. Jak wynika z ankiety przeprowadzonej przez firmę Apollo, prawie 90 procent ankietowanych nigdy nie zaciągało kredytu w związku z podróżami.

W przeprowadzonym badaniu połowa stwierdziła, że ​​nie mieliby już na co wyczekiwać, gdyby przestali podróżować. Jedna na pięć osób czułaby się pozbawiona motywacji i niespokojna, a aż 16 procent odpowiedziało, że byłoby wręcz nieszczęśliwe. Tutaj zdjęcie z Bali. Zdjęcie: Apollo

Niedawne badanie przeprowadzone przez firmę Apollo potwierdza, że ​​Norwegowie odczuwają silną potrzebę podróżowania. Dla wielu osób brak wyjazdu, na który czekali lub o którym marzyli, odbiłby się na ich zdrowiu i ogólnym samopoczuciu. W ankiecie 40 procent odpowiedziało, że pomimo ekonomicznych problemów deklarują się podróżować tyle samo, co wcześniej. To, że wakacje pozostają priorytetem, widać także w danych liczbowych Apollo, gdzie sprzedaż jest obecnie o 25 procent wyższa, w porównaniu do tego samego okresu ubiegłego roku. Największy wzrost odnotowano wśród rodzin z dziećmi, gdzie sprzedaż wzrosła aż o 30 procent w 2023 roku. „Zapotrzebowanie na podróże utrzymuje się przez cały rok, ale wzrasta szczególnie wiosną oraz teraz, przed zimą. Nie ma wątpliwości, że wiele osób było rozczarowanych letnią pogodą w kraju i teraz boi się długiego, mroźnego, ciemnego zimowego sezonu”, mówi w wystąpieniu prasowym kierownik ds. komunikacji Beatriz Rivera dla Apollo.

Podróżowanie jest dobre dla zdrowia

W ankiecie połowa stwierdziła, że ​​nie mieliby czego wyczekiwać, gdyby przestali podróżować. Jedna na pięć osób czułaby się pozbawiona motywacji i niespokojna, a aż 16 procent odpowiedziało, że byłoby wręcz nieszczęśliwe. Jednocześnie 34 procent uważa, że ​​podróżowanie wzmacnia relacje z przyjaciółmi i rodziną, a tyle samo twierdzi, że podróżowanie po prostu sprawia im radość. „W codziennym zabieganym życiu, rzadko jest wystarczająco dużo czasu. Powodem, dla którego tak bardzo priorytetowo traktujemy podróże, nawet w czasach problemów finansowych, jest zatem przede wszystkim zakorzenienie fundamentalnej potrzeby posiadania czasu i przestrzeni, która umożliwia spędzanie czasu z naszymi bliskimi oraz doświadczania ekscytujących rzeczy, a co najważniejsze, która umożliwia po prostu bycie razem”, mówi Rivera.

Z czego rezygnujemy na rzecz podróżowania

W ankiecie przeprowadzonej przez Kantar dla Apollo aż 87 procent z 1000 respondentów w Norwegii, Szwecji, Danii i Finlandii odpowiedziało, że nigdy nie pożyczało pieniędzy na sfinansowanie wakacyjnego wyjazdu. Aby móc sobie pozwolić i mieć możliwość utrzymania nawyków podróżniczych, wielu woli zrezygnować z codziennych „pożeraczy pieniędzy” takich jak wizyty w restauracjach (34%), zamawianie na wynos (29%) kupowanie nowego wyposażenia wnętrz ( 27%) czy nowej odzieży (23%). Zabiegi kosmetyczne, koncerty, przejazdy taksówkami i usługi streamingowe to także rzeczy, z których się rezygnuje, gdy trzeba zdefiniować priorytety finansowe, aby móc zaoszczędzić na podróżowanie.

Udostępnij
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.
Treść wiadomości jest wymagana.


INNE WIADOMOŚCI


NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE