2023-11-21 00:19:26 JPM redakcja1 K

Pierwszy w historii Świat Krainy Lodu otwiera się w Disneylandzie w Hongkongu

Elsa, Anna, Olaf i Sven mają nowy dom na subtropikalnej wyspie w Azji.

Dzięki uprzejmości Disneya 

Świat Krainy Lodu to pierwsza w historii Disneya kraina tematyczna poświęcona serii Kraina Lodu, a otworzyła się w Disneylandzie w Hongkongu 20 listopada. Nowa kraina w parku na wyspie Lantau w Hongkongu ożywia fikcyjne królestwo Arendelle, zawierając wiele elementów z kluczowych scen z hitowych filmów, takich jak ,,Góra Północna'', ,,Pałac Lodowy'' Elsy'', fontanna lodowa ze szczytem w kształcie płatka śniegu i wieża zegarowa, gdzie Anna i Książę Hans śpiewają Miłość to otwarte drzwi w pierwszym filmie Krainy Lodu. ,,Seria Kraina Lodu to jedna z najbardziej udanych w historii Disneya, co świadczy o sile doskonałego opowiadania" - powiedział dyrektor generalny Disneya, Bob Iger, w Hongkongu podczas wydarzenia 16 listopada, upamiętniającego otwarcie Świata Krainy Lodu. Wizjonerzy Disneya spędzili ponad trzy lata pracując nad pomysłem i projektem nowej atrakcji. Sama seria ma zaledwie 10 lat, z pierwszym filmem ,,Krainy Lodu'' z 2013 roku, a następnie ,,Kraina Lodu II'' z 2019 roku, oraz kilkoma krótkimi filmami i programami telewizyjnymi. Firma ogłosiła we wrześniu, że podwoi inwestycje w segmencie Parków, Doświadczeń i Produktów Disneya, planując wydać 60 miliardów dolarów w ciągu najbliższej dekady. Podczas gdy Disney boryka się z wyzwaniami w zakresie przychodów w innych miejscach, jego międzynarodowe parki rozrywki kwitną, a Iger stwierdził w sierpniu, że parki w Azji radzą sobie ,,wyjątkowo dobrze". 

W nowym Świecie Krainy Lodu w Hongkongu aktorzy grający Elsę, Annę i Kristoffa będą chodzić wśród gości, co odbiega od innych krain, gdzie księżniczki i inne postacie są dostępne głównie do zdjęć. Zamiast zaplanowanych pokazów, zespół będzie wędrował nieregularnie po Świecie Krainy Lodu, grając muzykę. Świat Krainy Lodu w Hongkongu obejmuje również dwie kolejki: Szybkie sanki podróżnego Oakena, czyli wysoką kolejkę górską, która daje widok na zamek Arendelle, i Kraina Lodu na Zawsze, czyli przejażdżkę łodzią z Anną, Elsą, Kristoffem, Puszkiem, Svenem, Olafem i Trollem Pabbie. Podczas pływania przez Kraina Lodu na Zawsze, postacie śpiewają piosenki z filmów, takie jak Czy chcesz zbudować bałwana?, Mam tę moc i Po raz pierwszy od zawsze, nagrane przez oryginalną obsadę anglojęzyczną filmu. Michael Moriarty, dyrektor zarządzający Disneylandem w Hongkongu, nazwał Świat Krainy Lodu ,,najbardziej immersyjną atrakcją, jaką kiedykolwiek zbudowaliśmy". Dodał, że decyzję o wprowadzeniu Świata Krainy Lodu do Hongkongu był zainspirowany lokalnym zainteresowaniem serią i unikatowe naturalne elementy wyspy Lantau, gdzie znajduje się ten Disneyland. "Myślę, że gdy spojrzymy na piękną przestrzeń, którą mamy, z naszą zdolnością do tworzenia gór, które splatają się z górami Lantau i krajobrazem, aby stworzyć bardzo specyficzną i wyjątkową otoczkę, myślę, że to była łatwa decyzja, że Hongkong powinien być pierwszy" - powiedział Moriarty dziennikarzom przed otwarciem. Na pytanie, jak zespół wybrał, które sceny i elementy uwzględnić, Moriarty powiedział: "Gdy pomyślisz o scenach, które naprawdę cię łączą z Anną i Elsą i Kristoffem i Svenem, staraliśmy się właśnie je odtworzyć". ,,To, co stworzyliśmy tutaj w Świecie Krainy Lodu, to wspaniałe, immersyjne doświadczenie, w którym jesteś w centrum historii" - dodał Moriarty.  
Dzięki uprzejmości Disneya  

Dążąc do bardziej wciągającego doświadczenia, elementy architektury i designu w Świecie Krainy Lodu są inspirowane Norwegią, podobnie jak Arendelle w filmach. Odwiedzający mogą zobaczyć XIX-wieczną architekturę inspirowaną stylem Dragestil (norweski ,,styl smoka") w witrynach sklepowych znajdujących się w całym Świecie Krainy Lodu oraz stylizowane motywy kwiatowe, wskazujące na malarstwo różane na ubraniach noszonych przez członków obsady. Menu w Karczmie Złotego Krokusa  w Świecie Krainy Lodu czerpie również z kuchni norweskiej i obejmuje danie z owoców morza Bayside w nawiązaniu do lokalizacji nadbrzeżnej zarówno Arendelle, jak i Świata Krainy Lodu. Wieczorem Świat Krainy Lodu rozświetla się "Magią Lodową" Elsy, gdy Pałac Lodowy, Zamek Arendelle i Fontanna Przyjaźni świecą lodowym błękitem. Klimat w Hongkongu jest jednak bardzo inny niż w Norwegii. Opady śniegu są tu praktycznie niespotykane, a mimo że listopad to późna jesień w Hongkongu, średnie temperatury wciąż sięgają około 24 stopnie celsjusza. Bilet do Disneylandu w Hongkongu obejmuje wstęp do Świata Krainy Lodu, chociaż z okazji nowej krainy park wprowadził serię czterech nowych projektów biletów tematycznych ,,Krainy Lodu'' z udziałem Anny, Elsy, Kristoffa i Olafa. Odwiedzający mogą dostać się do Disneylandu w Hongkongu samochodem lub za pośrednictwem pomarańczowej linii systemu komunikacji publicznej MTR w Hongkongu. Disney ma swój własny pociąg ze stacji Sunny Bay w Hongkongu, który jest oklejony naklejkami Świata Krainy Lodu, aby upamiętnić otwarcie świata. 
 
 

Dział: Turystycznie

Autor:
Tara Subramaniam | Tłumaczenie: Dominik Brzózka

Żródło:
https://edition.cnn.com/2023/11/20/travel/disney-first-world-of-frozen-opens-hong-kong-intl-hnk/

Udostępnij
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.
Treść wiadomości jest wymagana.