2022-10-10 14:32:35 JPM redakcja1 K

Projekty Philippa Starcka są nie z tego świata, dosłownie

W rozległym i gęstym Sao Paulo w Brazylii odzyskana enklawa Cidade Matarazzo staje się czymś w rodzaju wypolerowanej bombki.

 

W rozległym i gęstym Sao Paulo w Brazylii odzyskana enklawa Cidade Matarazzo staje się czymś w rodzaju wypolerowanej bombki. Odmienione historyczne budynki Cidade Matarazzo, kilka nawet sprzed 100 lat, okazują się ekskluzywną dzielnicą sklepów, rezydencji, restauracji i hotelu: Rosewood Sao Paulo który został otwarty w styczniu. Hotel mieści się zarówno w odnowionym nieistniejącym szpitalu położniczym w którym urodziło się 500 tysięcy dzieci, oraz w eleganckiej wieży zaprojektowanej przez architekta Jeana Nouvela. Dyrektorem artystycznym całego wielkiego projektu jest enigmatyczny erudyta Philipp Starck. Jednakże będzie pierwszym który zdoła zwalczyć ten deskryptor.

,,Uważam się tylko za pokojówkę’’ powiedział w trakcie jednej z wizyt wiosennych Zooma. ,, Pokojówka z miotłą’’. A jednak pokojówka zazwyczaj będzie spoglądać w niebo, chcę żeby stopy były w kurzu a oczy w kosmosie.’’

Urodzony w Paryżu Starck przemawia abstrakcyjnymi, poetyckimi pociągnięciami, lądując w tandemie na dziwacznych realizmach i fantastycznych stwierdzeniach. To samo można powiedzieć o jego niezwykłej ogromnej spuściźnie, której początki dobiegają końcówki lat 70 tych XX wieku.

Udostępnij
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.
Treść wiadomości jest wymagana.