2024-02-12 11:04:04 JPM redakcja1 K

Te stany zapłacą ci za przeprowadzkę

Jeśli planujesz przeprowadzkę i potrzebujesz pomocy w opłaceniu czynszu, zaliczki na dom i innych korzyściach, zapoznaj się z programami stanowymi w całym kraju. Mamy też informacje na temat pobliskich przygód.

Zdjęcie pochodzące ze strony outsideinc.com

Od czasu przejścia na pracę zdalną, które rozpoczęło się podczas pandemii, coraz większy odsetek pracowników może pracować i mieszkać, gdziekolwiek chce. Dla niektórych oznaczało to przeniesienie się do miejsca z lepszym dostępem do natury. Hordy wyzwolonych geograficznie profesjonalistów udały się do górskich miast  w całym kraju, zaostrzając istniejące wcześniej problemy związane z przystępnością cenową mieszkań, kosztami życia i przeludnieniem w popularnych obszarach dzikiej przyrody.

Z drugiej strony niektóre miasta i powiaty borykały się z niedoborem młodszych dorosłych mieszkańców i oferują zachęty pracownikom zdalnym, którzy chcą się przenieść. Wiele z tych ukrytych społeczności ma wiele szlaków, gór i dróg wodnych, które mogą odkrywać aktywni ludzie. 

Wybrałem stany wymienione poniżej ze względu na ich dostęp do natury, a nowe miejsca cały czas oferują zachęty. Rochester w stanie Nowy Jork i otaczające go hrabstwo w pięknym regionie Finger Lakes w tym stanie zdecydowanie są na moim radarze. Niedawno zawiesili swój popularny program „Greater Rochester Remote”, który oferował pracownikom zdalnym gotówkę na przeprowadzkę do okolicy oraz dodatkową premię na zakup domu, ale planują wznowienie go w tym roku ze zmienionymi zachętami.

Wirginia Zachodnia

Inicjatywa Ascend West Virginia płaci pracownikom zdalnym za przeniesienie się do jednej z pięciu uczestniczących społeczności, oferując dodatkowe korzyści mające na celu przyciągnięcie w szczególności entuzjastów spędzania czasu na świeżym powietrzu. Z rozpoczętego w 2022 roku programu skorzystało już ponad 100 osób, a celem jest sprowadzenie do państwa w ciągu najbliższych kilku lat 1000 pracowników zdalnych.

Oferta: 10 000 USD otrzymane w pierwszym roku, płatne w miesięcznych ratach i dodatkowe 2000 USD na koniec drugiego roku z rzędu. Dodatkowo roczny pakiet rekreacji na świeżym powietrzu o wartości 2500 USD, który obejmuje wycieczki z przewodnikiem i bezpłatne wypożyczenie sprzętu.

Park rowerowy z windą w Snowshoe Mountain znajduje się w epicentrum kolarstwa wschodniego wybrzeża i był gospodarzem kilku Pucharów Świata w kolarstwie górskim UCI. Do wyboru jest ponad 40 tras. Jazda na nartach zimą też jest świetna. 

W tym trafnie nazwanym stanie znajdują się jedne z najlepszych wspinaczek górskich i skałkowych we wschodnich Stanach Zjednoczonych, a także mnóstwo możliwości uprawiania szerokiej gamy sportów na świeżym powietrzu. Zimą narciarze i snowboardziści na zmianę poruszają się po stokach 10 ośrodków narciarskich w Wirginii Zachodniej . W New River Gorge , najnowszym parku narodowym w USA, można biwakować, uprawiać turystykę pieszą, łowić ryby i rafting. Na trasach narciarskich w ośrodku Snowshoe można nawet jeździć na rowerze zjazdowym z wyciągiem. W sierpniu 2023 r. gubernator Justice podpisał ustawę wyznaczającą pierwszy od 30 lat nowy park stanowy w Wirginii Zachodniej — Summersville Lake State Park . Leży na północnym brzegu największego jeziora w stanie i posiada szlaki piesze i rowerowe, dostęp do wspinaczki oraz programy edukacji wspinaczkowej.

Owensboro, Kentucky

Stan Bluegrass nie oferuje tak dużej zachęty pieniężnej dla pracowników zdalnych, aby przenieśli się do hrabstw we wschodniej części stanu u podnóża Appalachów, jak inne firmy na tej liście. Ale niektóre dodatki za małe pieniądze są całkiem urocze. Od chwili jego uruchomienia w 2022 r. do programu SOAR (Shaping Our Appalachian Region) i stypendium zgłosiło się ponad 1000 osób.

Oferta: Stypendium pieniężne o wartości 5000 dolarów płatne w dwóch ratach oraz kilka innych korzyści, takich jak bilety na koncerty, członkostwo w klubie zdrowia i fitness, bezpłatne lekcje banjo, skrzypiec lub mandoliny z lokalnym instruktorem oraz rok bezpłatnych pączków i kawy od lokalna kawiarnia. Kwalifikują się tylko pracownicy zdalni, którzy zarabiają co najmniej 60 000 dolarów rocznie, są obywatelami USA i przeprowadzają się do Owensboro lub okolicznych hrabstw spoza stanu.

Dlaczego warto się przenieść: Owensboro znajduje się w zachodnim Kentucky, niezupełnie w samym sercu najbardziej znanych terenów rekreacyjnych na świeżym powietrzu w stanie Bluegrass. Do wąwozu rzeki Red River , znanego na całym świecie miejsca wspinaczki sportowej, można dotrzeć w cztery godziny — w zasięgu ręki na weekendową wycieczkę, jeśli nie szybką, jednodniową wycieczkę. Bliżej domu: Park Narodowy Mammoth Cave, zawierający ponad 400 mil na mapie ( rodzaj upiornych jaskiń) , a także singletrackowe szlaki do jazdy na rowerze górskim i dostęp do rzeki Green.

Topeka, Kansas

W przeciwieństwie do niektórych innych opcji na tej liście, Topeka zachęca do relokacji, która rozpoczęła się w 2019 r., ma na celu zachęcenie ludzi do przeniesienia się do miasta w celu przyjęcia pracy u lokalnych pracodawców.

Oferta: do 10 000 dolarów na wynajem w pierwszym roku lub do 15 000 dolarów na zakup domu.

Narciarze i rowerzyści zjazdowi mogą nie chcieć mieszkać w środku Wielkich Równin, ale inni sportowcy na świeżym powietrzu i miłośnicy przyrody znajdą mnóstwo atrakcji w stolicy Kansas i jej okolicach. W granicach miasta znajduje się kilka dużych parków oraz jezioro, w którym można pływać łódką, łowić ryby i pływać. Stan ten słynie z kolarstwa, zwłaszcza szutrowego — najważniejsze wydarzenie w tym sporcie Unbound Gravel odbywa się w Flint Hills, a 200-kilometrowy wyścig Dirty Kanza rozpoczyna się zaledwie godzinę drogi stąd w Emporia. Na podwórku Topeki znajduje się wyjątkowa, piękna przyroda, na przykład 40-kilometrowe szlaki turystyczne prowadzące przez ostatnie stare łąki w Rezerwacie Narodowym Tallgrass Prairie .

Alaska

Dywidenda z Funduszu Stałego Alaski jest w rzeczywistości bardziej uniwersalnym dochodem podstawowym niż zachętą do relokacji. Dochody z ropy i wydobycia trafiają do państwowego funduszu, który rozdziela roczną sumę (zwykle od 1000 do 1500 dolarów) wszystkim mieszkańcom Alaski. Jest to mniejszy czek niż pozostałe na tej liście, ale będziesz go otrzymywać tak długo, jak będziesz mieszkać w tym stanie.

Dlaczego warto się przenieść: od czego zacząć? Alaska nie bez powodu nazywana jest ostatnią granicą – w tym stanie znajduje się ponad 322 miliony akrów terenów publicznych, pełnych miejsc i przygód z listy marzeń dla alpinistów, narciarzy, turystów pieszych, myśliwych, wędkarzy i kajakarzy. Najwyższa góra w Ameryce Północnej? Denali ma wysokość 20310 stóp. Masywne lodowce? Jasne, niedaleko wielu miast. Parki narodowe? Niezagospodarowana dzicz? Najbardziej śnieżny ośrodek narciarski na kontynencie? To ośrodek Alyeska , godzinę drogi od Anchorage, ze średnimi opadami śniegu wynoszącymi 2000 centymetrów. Miyo McGinn jest asystentką redaktora w Outside. Szczęśliwie mieszka w Bozeman w stanie Montana, ale poważnie rozważa przeprowadzkę na Alaskę – oczywiście w stronę dzikiej przyrody, ale roczne dywidendy rzeczywiście osładzają przeniesienie.

Dział: Świat

Udostępnij
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.
Treść wiadomości jest wymagana.