2022-10-18 14:03:03 JPM redakcja1 K

Capcom przeprasza za aktualizację Resident Evil Village na PC

Poważne błędy pojawiły się przed wydaniem dodatku Resident Evil Village Winters, który ma się pojawić w przyszłym tygodniu.

 

Jeśli włączyłeś grę w miniony weekend, a zamiast rozgrywki doświadczyłeś awarii w Resident Evil Village, nie jesteś sam. Niedawna aktualizacja wersji na PC wywołała błąd, który powoduje awarię gry dla wielu graczy.

Dzisiaj firma Capcom opublikowała post na oficjalnym koncie Resident Evil na Twitterze, przepraszając za niedogodności związane z awariami, twierdząc, że obecnie pracuje nad poprawką. Gracze na Steam zgłaszają, że po uruchomieniu wita ich wiadomość informująca, że ich dane są „niezgodne”, a następnie zalecana ponowne uruchomienie gry, blokując ją.

"Kotaku" zwrócił się do Capcom z prośbą o komentarz.
 

W poście na forum Steam gracz FluffyQuack spekulował, że przyczyną awarii na komputerach jest nowo dodany kod, który sprawdza grę pod kątem modyfikacji / anomalii i przestaje działać, gdy jakieś zostaną znalezione. Wadliwa aktualizacja pojawia się tuż przed premierą kolejnego dużego DLC, nazwanego Resident Evil Village Winters. Wśród innych dodatków, dodatek Winters, który pojawi się w przyszłym tygodniu, doda nowy odcinek dla jednego gracza i rozszerzy wynik trybu bitwy w stylu ataku o nazwie The Mercenaries o cztery nowe grywalne postacie, w tym teraz nieco drobniejszą Lady D, Heisenberg i Chrisa Redfielda. Podczas gdy gracze czekają na poprawkę od Capcom, FluffyQuack już przygotował prowizoryczne rozwiązanie, które wydaje się umożliwiać ponowne uruchomienie podstawowej gry, z zastrzeżeniem, że używanie DLC nie będzie możliwe.

Aktualizacje dodatku Winters wyjdą 28 października i będą dostępne zarówno osobno, jak i jako pakiet dla oryginalnej gry znanej jako Resident Evil Village Gold Edition.

 

Autor:
Isaiah Colbert | Tłumaczenie: Natalia Nowaczyńska

Żródło:
https://kotaku.com/resident-evil-village-crash-patch-pc-steam-solution-1849668741

Udostępnij
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.
Treść wiadomości jest wymagana.


INNE WIADOMOŚCI


NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE