2022-10-13 09:11:44 JPM redakcja1 K

Najpopularniejsze modyfikacje do The Sims 4

Modyfikacje tworzone przez graczy, to element, który towarzyszy wielu grom. Nie tylko spełniają najdziksze pragnienia społeczności, ale niejednokrotnie też wspomagają twórców danej produkcji, naprawiając pomniejsze błędy, czy nieprzemyślane decyzje.

Zdjęcie: oficjalny Twitter The Sims: https://twitter.com/TheSims/status/1558135263502643202/photo/1

Seria The Sims od samego początku była otwarta na działalność graczy. Studio Maxis nie tylko stworzyło specjalny regulamin, ustalający zasady dystrybucji fanowskich modów, ale udostępnili także program i assety, zachęcające domorosłych grafików i programistów do działania. Przez osiem lat istnienia The Sims 4 powstała masa modyfikacji, poruszających każdy aspekt gry. Zgodnie ze swoją fantazją gracze mogą uczynić swoją grę hiperrealistyczną lub wręcz przeciwnie, dodać do niej kolejne magiczne istoty. Mogą całkowicie zmienić oprawę graficzną, zablokować nielubiane funkcje, a nawet zamienić Simsy w grę multiplayer.

Jednak pośród tych licznych modyfikacji są takie, które lśnią najjaśniej, używane przez zdecydowaną większość graczy The Sims 4. Przyjrzyjmy się im bliżej:

1. MC Command Center od Deaderpool 


Zdjęcie: Deaderpool

 

Ten mod jest jednym z najbardziej rozbudowanych modów dostępnych dla graczy. Służy przede wszystkim do dopasowania rozgrywki pod indywidualne oczekiwania graczy. Pozwala na przykład na zmianę czasu życia simów, czy wpłynięcie na populację – ustalenie ilości małżeństw czy dzieci w generowanych przez grę rodzinach. 

Dodaje także arsenał kodów, pomagających w zarządzaniu światem. Wygenerowany sim wygląda, jakby ubierał się z zamkniętymi oczami? Z tym modem, aby go przebrać, wystarczy na niego kliknąć i wybrać odpowiednią opcję. Nie trzeba już przekopywać się przez setki simów w skrzyni rodzin, by go odnaleźć. 

Mod został wykonany w bardzo przemyślany sposób. Nie jest jednym gigantycznym plikiem, za to składa się z kilku mniejszych modułów, opowiadających za różne aspekty. Zatem gracz już w momencie pobierania MCCC decyduje, na jakie elementy gry chce mieć wpływ.

Link do modyfikacji: https://deaderpool-mccc.com/#/releases

2. More columns in CAS od weerbesu 


Zdjęcie: weerbesu

 

Ta modyfikacja przydaje się każdemu, kto gubi się wśród setek fryzur i ubrań w trybie Stwórz Sima. Gra wyświetla te elementy jedynie w dwóch kolumnach, a rzeczy wciąż przybywa, więc żeby coś znaleźć, trzeba się czasem porządnie naszukać. Ten mod pozwala na zwiększenie ilości kolumn od trzech do pięciu, w zależności od potrzeb gracza. Dzięki temu można zobaczyć na raz więcej elementów i szybciej namierzyć pożądaną rzecz.

Link do modyfikacji: https://www.patreon.com/posts/more-columns-in-27751117

3. Better BuildBuy od TwistedMexi 


Zdjęcie: TwistedMexi

 

Ta modyfikacja wpływa na tryb Budowania i Kupowania. Dokładniej wpływa na organizację filtrów i wyświetlane przez nie obiekty. Jest to bardzo przydatna opcja, ponieważ gra zawiera nie tylko setki mebli dostępnych dla gracza od ręki, ale jeszcze więcej przedmiotów jest ukrytych za kodami i nigdy nie zostały posortowane. A można tam znaleźć prawdziwe perełki, dlatego wielu fanów simowej architektury często tam zagląda i spędza mnóstwo czasu na znalezienie pożądanego obiektu. 

Dodatkowo modyfikacja pozwala na oddzielenie przedmiotów z gry od zawartości zmodyfikowanej. Dzięki temu możemy łatwo oddzielić je od siebie, bez konieczności odinstalowywania nieoficjalnych elementów.

Link do modyfikacji: https://www.patreon.com/posts/67868500

4. Meaningful stories od roBurky 


Zdjęcie: roBurky

 

Ten mod wpływa na system emocji simów. Powstał w odpowiedzi na potrzeby graczy, pragnących realistyczniejszych uczuć w grze. Dzięki niemu simowie nie zmieniają w kółko swojego nastroju tylko dlatego, że przeszli z bardzo bogato wystrojonego pomieszczenia do całkiem pustego. Zmienia także punktowe wartości niektórych emocji, na bardziej realistyczne. Sprawia to, że na przykład sim pogrążony w żałobie nie stanie się nagle rozbawiony, bo obejrzał kanał komediowy. 

Link do modyfikacji: https://roburky.itch.io/sims4-meaningful-stories

5. TOOL od TwistedMexi 


Zdjęcie: TwistedMexi

Ta modyfikacja to gratka dla zapalonych budowlańców, tworzących w grze cuda wszelkiej maści. Umożliwia dowolne obracanie przedmiotami w pionie i poziomie, a także swobodne ustawianie ich poza granicami parceli. Sama gra pozwala po wpisaniu odpowiednich kodów na dużą swobodę w ustawianiu mebli, jednak nie dla wszystkich jest to wystarczające. Ten mod to po prostu poziom wyżej.

Autor:
Ewa Kaczmarczyk

Żródło:
patreon.com, roburky.itch, deaderpool-mccc.com

Udostępnij
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.
Treść wiadomości jest wymagana.


INNE WIADOMOŚCI


NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE