2022-11-04 09:34:51 JPM redakcja1 K

Golf na safari: zwierzęta grają na zielonych polach jedynego w Afryce pola akredytowanego przez PGA

Przy dołku sześć stóp przed nim, golfista ustawia się do uderzenia. Sześć stóp za nim, żyrafa przechadza się bezczynnie.

Przy dołku sześć stóp przed nim, golfista ustawia się do uderzenia. Sześć stóp za nim, żyrafa przechadza się bezczynnie. Od ptaszków i orłów do gościnnych występów jeleni i aligatorów, golf od dawna cieszy się połączeniem z królestwem zwierząt. Ta para rzadko była bardziej harmonijna niż w Vipingo Ridge, w Kenii. Vipingo Ridge, rozległy, 2,500 akrowy projekt o mieszanym przeznaczeniu na wybrzeżu kraju, jest domem dla jedynego w Afryce pola golfowego akredytowanego przez PGA, jak również dla wielu dzikich zwierząt. Wiele z nich zostało uratowanych, a wiele gatunków dzikich zwierząt z tego regionu może swobodnie poruszać się po całym polu Baobab, które jest usiane rodzimymi drzewami zasadzonymi dla swoich zwierzęcych gości.

„To taka miła rzecz, aby móc iść grać w golfa i masz dzikie zwierzęta tuż wokół ciebie”, powiedział CNN dyrektor golfa Vipingo Ridge Saleem Haji. „To nie jest sztuczne, nie zoo ... to jest miejsce, w którym chcą być”. 

Projekt ochrony przyrody

Vipingo Ridge jest przykładem tego, jak duże obszary prywatnej ziemi mogą być przekształcone w sanktuaria dla zwierząt lub rezerwaty, powiedział CNN minister dzikiej przyrody i turystyki Kenii Najib Balala. Jest nadzieja, że zwierzęta takie jak antylopy i zebra Grévy'ego, sprowadzone z innych krajów afrykańskich, mogą znaleźć bezpieczną przystań wśród zieleni pola Baobab, dodał Balala. Dla prezesa Vipingo Ridge, Alastaira Cavenaugh, kluczowe jest bycie proaktywnym w celu ochrony dzikiej przyrody. „Naszym zamiarem jest stworzenie programu hodowlanego, w którym będziemy mogli hodować zwierzęta i poprawiać pulę genów, aby następnie – we współpracy z KWS (Kenyan Wildlife Service) - ponownie wprowadzić je na wolność, do parków lub do innych sanktuariów i obszarów ochrony, takich jak my” – wyjaśnił Cavenaugh. 

„Ze sposobem, w jaki populacja się rozszerza, konflikt człowiek-dzikie zwierzęta będzie szedł tylko w jedną stronę i będzie się pogarszał. Więc myślę, że istnieje wiele możliwości i zakres dla rządu, aby partnerować deweloperom i właścicielom gruntów, którzy mają ziemię, którą mogą zobowiązać się do sanktuariów i obszarów ochrony, aby stworzyć przestrzeń dla dzikiej przyrody.”

Technologia wymachu 

Zachowanie i wzmocnienie przyszłości kenijskiego golfa jest również priorytetem w Vipingo Ridge, które służy jako baza do szkolenia niektórych z najlepszych młodych kobiet w kraju. Pole ponownie gościło Magical Kenya Ladies Open, wydarzenie w ramach Ladies European Tour, w lutym, po dwuletniej przerwie, z Niemką Esther Henseleit z powodzeniem broniącą swojej korony. Vipingo Ridge ma nadzieję, że przyszli zwycięzcy wyłonią się z jego Akademii PGA. Nadzorowana przez profesjonalistę PGA, akademia posiada szereg najnowocześniejszych urządzeń i oferuje dopasowanie kijów oraz analizę swingu dla wszystkich graczy, dzięki zaawansowanemu technologicznie monitorowi startowemu. Dzięki czterem szybkim kamerom śledzącym główkę kija i piłkę, monitor wydziela dane, które mogą być wykorzystane do poprawy techniki i sprzętu.

„Technologia, którą posiada golf w ciągu ostatnich 15 lat była dramatyczna” – powiedział Haji. „Wpływ technologii ... (w) zrozumieniu, jak wygenerować największą prędkość, co oznacza, że możesz uderzyć piłkę dalej – w dzisiejszej grze jest to kluczowe”.

Obok akademii, zakład naprawy i montażu klubów oferuje prawie 200 shaftów klubowych z różnych materiałów i o różnej wadze, zapewniając niemal nieskończone ilości personalizacji dla graczy, aby dostroić zawartość ich torby golfowej.

Nowy świt

Haji wierzy, że wysiłki Vipingo Ridge w celu wykreowania następnej generacji golfowych talentów są odzwierciedleniem rosnącej popularności tego sportu w Kenii. „Myślę, że golf rośnie w kraju”, powiedział. „Istnieje ogólny konsensus, że musimy zaangażować szerszy zakres graczy, zaczynając od dzieci. 

„To musi odejść od bycia domeną, w której bogate dzieci mogą grać, a biedne dzieci nie mogą – ponieważ Kenia ma ambicje produkowania mistrzów.

„Im więcej osób obejmiesz, aby przyjść i spróbować swoich sił, tym większa szansa na znalezienie mistrza, to pewne”. 

Udostępnij
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.
Treść wiadomości jest wymagana.


INNE WIADOMOŚCI


NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE