2022-10-28 09:32:58 JPM redakcja1 K

Jak zrobić idealne zdjęcie swojemu zwierzakowi

Dzięki nowym poradom od kilku ekspertów w dziedzinie fotografii, miłośnicy zwierząt mogą zrobić idealne zdjęcie swoim futrzastym przyjaciołom. Według strony internetowej ParrotPrint.com, krajem, w którym miesz...

Dzięki nowym poradom od kilku ekspertów w dziedzinie fotografii, miłośnicy zwierząt mogą zrobić idealne zdjęcie swoim futrzastym przyjaciołom. Według strony internetowej ParrotPrint.com, krajem, w którym mieszka dużo miłośników zwierząt jest Wielka Brytania, a miliony Brytyjczyków każdego roku robi setki zdjęć swoim ukochanym zwierzakom. Jednak większość zdjęć, które wykonujemy, jest źle skomponowanych lub podświetlonych, a w dużej liczbie przypadków również zamazane. Pomimo to ParrotPrint.com wierzy, że niemal każdy może zostać znakomitym fotografem zwierząt domowych za pomocą kilku prostych do opanowania technik. Niezależnie od tego, czy trzeba pomóc podtrzymać uwagę twojego zwierzaka, czy dostarczyć wskazówek dotyczących kompozycji zdjęcia, istnieje wiele sposobów, które zapewnią każdego fotografa, że może on poradzić sobie z nieprzewidywalną naturą zwierząt.

Rzecznik strony ParrotPrint.com powiedział:

„Każdy posiadacz zwierzęcia wie, że są one nieodłączną częścią rodziny i w kwestii fotografii zasługują, żeby być traktowane tak samo jak ludzie”. „Wszyscy wiemy, jak bardzo zwierzęta są w stanie się rozproszyć, więc, aby sesja zdjęciowa z ich udziałem poszła sprawnie, kluczowe jest, żeby się na nią dobrze przygotować”. „Nie trzeba mieć sprzętu najwyższej jakości – te rady pokażą ci, jak skutecznie uzyskać doskonałe zdjęcia i to w większości tylko z twojego telefonu”.

Jak uzyskać idealne zdjęcie zwierzaka:

1. Trzymaj w dłoni smakołyki

Utrzymywanie uwagi zwierzaków może być trudne, szczególnie jeżeli są one pobudzone lub rozproszone. Trzymanie przysmaków albo zabawek może pomóc ponownie skupić uwagę zwierzaka na wykonywaniu zdjęcia. Będą one również służyć jako nagroda za wytrwałe pozowanie. 

2. Unikaj stosowania lampy błyskowej

Używanie naturalnego światła sprawia, że zdjęcia wyglądają na mniej ustawione, może też pomóc uchwycić zwierzęta w ich codziennym otoczeniu. Najlepiej nie używać lampy błyskowej na zwierzętach, gdyż może to spowodować efekt czerwonych oczu na zdjęciach, a także je przestraszyć.

3. Używaj trybu seryjnego lub ciągłego do robienia dynamicznych zdjęć

Dzięki obecnej zaawansowanej technologii większość telefonów jest przystosowanych do robienia różnych rodzajów zdjęć. Aby uchwycić swojego zwierzaka w najprawdziwszej postaci, użyj seryjnego lub ciągłego trybu do robienia dynamicznych zdjęć, a następnie przejrzyj je, żeby znaleźć ukryte perełki.

4. Utrzymuj wyostrzenie aparatu na pyszczku zwierzaka, a nie na tle

Zatłoczone tło może spowodować rozproszenie się obrazu, co nie jest idealnym rozwiązaniem, kiedy to zwierzę ma być w centrum uwagi. Dzięki rozmyciu tła, na przykład za pomocą trybu portretowego w telefonie, można pozbyć się rzeczy rozpraszających uwagę. Kolejnym sposobem na utrzymanie ostrości aparatu jest użycie czystego tła lub zbliżenie kamery na pyszczek zwierzęcia.

5. Użyj Photoshopa, żeby edytować zdjęcia i tchnąć w nie więcej życia

Photoshop to sposób, żeby dodać odrobinę kreatywności do zdjęć i je poprawić. Można również umieścić na nich zabawne dodatki i poeksperymentować z estetyką oraz kompozycją.

6. Eksperymentuj z obiektywem

Niektóre obiektywy pozwalają na robienie zdjęć zwierzętom z bliższej perspektywy, a inne sprawdzą się lepiej w szerszych ujęciach. Warto mieć na uwadze, że zaleca się robić zdjęcia zwierzętom z dalszej odległości, ponieważ w ten sposób mogą zachowywać się bardziej naturalnie. 

7. Rób zdjęcia na wysokości oczu zwierzaka

Wykonywanie zdjęć z góry nie uchwyci prawdziwego piękna i szczegółów wyglądu zwierzęcia. Zniżenie się do wysokości oczu zwierzęcia przyczyni się do uzyskania bardziej realistycznego zdjęcia, a jednocześnie będziesz mógł zobaczyć, jak wygląda świat z ich perspektywy.

8. Staraj się uzyskać zarówno zdjęcia z zaskoczenia, jak i pozowane

Fotografia zwierzęcia, które grzecznie pozuje w pozycji siedzącej, nie odzwierciedla dobrze tego, jak zachowują się one na co dzień. Zamiast tego warto uchwycić je w ich codziennym otoczeniu, na przykład kiedy biegną, jedzą i się bawią. W ten sposób będziesz mógł uzyskać bardziej realistyczne zdjęcia, które pozwolą twojemu zwierzakowi promieniować swoją osobowością. Jeżeli chcesz, żeby zdjęcia twojego zwierzaka były wydrukowane w najlepszej możliwej jakości, odwiedź ParrotPrint.com.

 

Zdjęcie od Karen Warfel z Pixabay

Udostępnij
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.
Treść wiadomości jest wymagana.


INNE WIADOMOŚCI


NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE