2024-05-03 00:30:37 JPM redakcja1 K

„Pacific Drive" to oryginalna gra survivalowa, która zostawia nieco za mało miejsca na „przypadek”

Daj pełen gaz i trzymaj obie ręce mocno na kierownicy - „Pacific Drive” to ekscytująca, chaotyczna i unikalna odmiana gatunku gier survivalowych.

Nie jest całkiem tak, jak powinno być w „The Olympic Exclusion Zone”. Zdjęcie: IRONWOOD STUDIOS/KEPLER INTERACTIVE 

Korzystając z dość zniszczonego (ale wkrótce niezwykle mocnego) samochodu, musisz poruszać się po paranormalnej strefie wykluczenia i zbierać zasoby, unikając dziwnych zagrożeń i niesprzyjających warunków pogodowych. 

Fabuła 

Akcja rozgrywa się w „The Olympic Exclusion Zone” na północno-zachodnim wybrzeżu USA w 1998 roku, a twoim celem jest wydostanie się z tego obszaru. To, co wyróżnia „Pacific Drive” spośród innych gier survivalowych, to to, że większość akcji odbywa się w samochodzie lub z jego udziałem. Poprzez radio w twoim pojeździe dowiadujesz się o badaczach odpowiedzialnych za tę tajemniczą strefę, o powodach jej istnienia i jej składnikach. Dodatkowo postacie z radia proszą o pomoc w rozwikłaniu zagadki, skąd pochodzi twój samochód. 

To oparte na fabule survivalowe RPG, podobnie jak na przykład „Subnautica”. Gra ma na celu opowiedzenie Ci historii, jednocześnie wykorzystując znane mechanizmy takie jak „crafting”. Masz mniejszą swobodę niż w klasycznych grach survivalowych, takich jak „The Forest” czy „Raft”, które zawierają trochę fabuły, ale głównie tworzysz własną historię podczas próby przetrwania. 

Samochód dodaje odrobinę świeżości.  

„Pacific Drive” jest świeżym dodatkiem do gatunku. Masz warsztat mechaniczny jako swoją bazę, gdzie budujesz i ulepszasz swój samochód, oraz nieco bardziej złożony system odblokowywania przepisów na rzeczy, które mogą pomóc ci w dalszej podróży. Twórcy gry sprawili, że samo prowadzenie pojazdu stało się osobnym wyzwaniem. Samochód ma swoistą osobowość i ostatecznie nabierze głupich cech, co jeszcze bardziej utrudni wrażenia w strefie. 

Przykładem może być sytuacja, gdy reflektory wyłączały się, gdy skręciłem mocno w prawo, a maska ​​podniosła się, gdy cofałem. Jedynym sposobem na pozbycie się tych głupich właściwości jest zgadnięcie, w jaki sposób są one połączone, wypełniając formularz na komputerze w swoim warsztacie. Myślę, że to dobry i zabawny pomysł, który urozmaici doświadczenie „Pacific Drive”. 

 

Czy kusi Cię, aby zwiedzić ten obszar? Jeśli „Oppy” mówi, że tam jedziesz, to nie masz wyboru. ZDJĘCIE: IRONWOOD STUDIOS/KEPLER INTERACTIVE 

Małe zmiany 

Jedna z postaci rozmawiających z tobą przez radio nazywa się „Oppy”. To ona wysyła cię na misję zbadania tej strefy, obiecując, że w końcu cię z niej wydostanie. Sama strefa podzielona jest na kilka obszarów, w których po drodze można zbierać materiały do ​​późniejszych ulepszeń samochodu. Każdy obszar ma również zadanie zlecone przez Oppy'ego. Może to obejmować zniszczenie wieżyczek lub odzyskanie źródła energii, co jeszcze bardziej destabilizuje obszar. 

 

Obszar, który eksplorujesz, znajduje się w stanie Waszyngton w północno-zachodnich Stanach Zjednoczonych. Foto: Studium IRONWOOD 

Te obszary głównie charakteryzują się tymi samymi zagrożeniami. Fragmenty terenu mogą nagle wystrzelić w powietrze, a testowe manekiny zderzeniowe mogą eksplodować, gdy na nie wjedziesz. Poza zmieniającymi się warunkami pogodowymi, inne niebezpieczeństwa na drodze są przeważnie takie same. Różnorodność jest ograniczona. Twórcy gry świetnie wciągają cię w to uniwersum poprzez intensywne dialogi postaci za pośrednictwem kanału radiowego i różnych obszarów w strefie. Jednakże dla mnie niestety wydaje się to bardziej być grą opartą na fabule niż faktyczną grą survivalową. 

 

Nie wszystkie eksploracje w „Pacific Drive” toczą się za kierownicą kombi. ZDJĘCIE: IRONWOOD STUDIOS/KEPLER INTERACTIVE 

Powtarzalność 

Chciałbym mieć trochę większą swobodę, aby nie musieć stale robić tego, o co proszą mnie postacie. Staje się to bardzo monotonne, gdy zostaję wysłany na misję do nowego obszaru, aby zbierać materiały, a następnie wracam do mojej bazy, aby dokonać kilku ulepszeń - i potem znowu wychodzę. Gra ma oryginalny pomysł, ale skupienie się na fabule trochę przeszkadza w tym, co według mnie sprawia, że gry survivalowe są zabawne. Koncepcja jest fajna, ale zdecydowanie mogłaby być lepsza. Chciałbym trzymać kierownicę sam. 

Autor:
Martin Belgen Isaksen | Tłumaczenie: Agnieszka Wierzycka

Źródło:
https://www.nrk.no/anmeldelser/anmeldelse_-_pacific-drive_-1.16847707

Udostępnij
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.
Treść wiadomości jest wymagana.


INNE WIADOMOŚCI


NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE