2022-09-23 11:47:34 JPM redakcja1 K

Wyciek GTA 6 może być teraz celem dochodzenia FBI

Uber wskazali Lapsus$ jako grupę stojącą za naruszeniem bezpieczeństwa i powołali się na zewnętrzne raporty, które twierdzą, że organizacja również odpowiada za przeciek materiałów z gry GTA 6.

Według wpisu na blogu Ubera, haker, który rzekomo naruszył zabezpieczenia Ubera, jest przedmiotem dochodzenia FBI. Ta sama grupa, o nazwie Lapsus$, została również wymieniona w poście jako potencjalnie odpowiedzialna za wyciek materiału filmowego z rozwoju gry wideo GTA 6 firmy Rockstar. Uber nie zweryfikowali tego niezależnie i powołali się na raporty zewnętrzne.

„Jesteśmy w ścisłej współpracy z FBI i Departamentem Sprawiedliwości USA, będziemy również wspierać ich wysiłki” – napisali Uber. Lapsus$ rzekomo stała również za wyciekami danych firm Microsoft, Samsung, Nvidia i innych w 2022 roku.

Według Ubera, Lapsus$ uzyskała dostęp do konta kontrahenta Ubera, kupując zhakowane hasło w Darknecie. Następnie wielokrotnie próbowali się zalogować i uruchamiali uwierzytelnianie dwuskładnikowe, dopóki kontrahent nie zatwierdził jednego takiego żądania.

Rockstar potwierdził, że wyciekły materiał filmowy GTA 6 jest zgodny z prawem i wydał oficjalne oświadczenie. „Niedawno doświadczyliśmy włamania do naszej sieci” – powiedziało Rockstar. „W tej chwili nie przewidujemy żadnych zakłóceń w naszych usługach gier na żywo ani żadnego długoterminowego wpływu na ciągły rozwój naszych projektów”.

Branża skupiła się wokół firmy Rockstar i skrytykowała wyciek rozwijanej jeszcze gry. Wiele studiów opublikowało również, jak wyglądały ich własne gry podczas tworzenia, w odpowiedzi na rosnący dyskurs na temat zmian w grze od momentu powstania do produktu końcowego.

Udostępnij
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.
Treść wiadomości jest wymagana.


INNE WIADOMOŚCI


NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE