2022-09-03 16:35:51 JPM redakcja1 K

Popularne zwierzęta obecnie zagrożone wyginięciem

Populacja pandy czerwonej zmniejszyła się o 50% w ciągu ostatnich 18 lat. Ich dieta składa się w 98% z bambusa, więc bez nowych żerowisk z dużą ilością bambusa, pandy czerwone wyginą.

Populacja pandy czerwonej zmniejszyła się o 50% w ciągu ostatnich 18 lat. Ich dieta składa się w 98% z bambusa, więc bez nowych żerowisk z dużą ilością bambusa, pandy czerwone wyginą.

Nowozelandzki delfin Maui ma obecnie populację 55 osobników. Zaplątanie w sieci skrzelowe jest główną przyczyną, dlaczego gatunek ten jest krytycznie zagrożony.

Szacuje się, że w ciągu ostatnich 10 lat łuskowiec, jedno z najczęściej handlowanych zwierząt na świecie, był przedmiotem nielegalnego handlu ponad 200 000 razy. Gatunek ten jest krytycznie zagrożony według Czerwonej Listy Gatunków Zagrożonych IUCN, ale jest chroniony przez prawo w takich miejscach jak Indonezja, Wietnam i Singapur.

Światowa populacja żyraf skurczyła się o prawie 40% w ciągu 30 lat, donosi USA TODAY. Głównym czynnikiem tego spadku jest utrata siedlisk, a eksperci nazywają to „cichym wymieraniem”, ponieważ uważają, że brakuje reakcji społeczeństwa na zagrożenie tego gatunku.

Czerwony wilk został wymieniony jako krytycznie zagrożony przez IUCN od 2004 roku. Wszystkie hamują Karolinę Północną i są chronione z 60% gruntów prywatnych dla wilków i 40% gruntów publicznych w stanie.

Papuga szara, wymieniona jako zagrożona przez IUCN, jest jednym z najpopularniejszych ptasich zwierząt domowych do posiadania w całej Europie, Stanach Zjednoczonych i na Bliskim Wschodzie, głównie ze względu na jej śpiewny głos i zdolność do wyśmiewania ludzkiej mowy. Papugi szare są zagrożone wyginięciem z powodu międzynarodowego handlu i utraty siedlisk.

Na świecie pozostało około 3200 tygrysów z powodu kłusownictwa, konkurowania z ludźmi o źródła pożywienia i utraty siedlisk. W ciągu ostatnich 21 lat nastąpił ponad 50% spadek populacji. 

Goryle wschodnie i zachodnie od 2008 roku znajdują się na liście krytycznie zagrożonych gatunków IUCN Red List of Threatened Species. Pozostało mniej niż 5000 goryli wschodnich. Wszystko z powodu kłusownictwa, utraty siedlisk, chorób i zmian klimatycznych.

Jest to powszechny fakt, że trzmiele są zagrożone wyginięciem, ale można po prostu dodać rodzime kwitnące drzewa lub krzewy do swojego podwórka i pomóc populacji się odrodzić.

Choć na Czerwonej Liście IUCN wymieniony jest tylko jako ÒvulnerableÓ, badanie  wydane w 2016 roku może podważyć to oznaczenie. Pokazuje, że ryzyko wymarcia rośnie w szybszym tempie niż tempo wymierania innych gatunków, a szacunek globalnej populacji jest właśnie na poziomie 7 100 gepardów.

Dział: Ciekawostki

Udostępnij
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.
Treść wiadomości jest wymagana.


INNE WIADOMOŚCI


NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE