2023-12-02 00:44:24 JPM redakcja1 K

Proces wywozu śmieci w Swindon przechodzi największe zmiany od 15 lat

W tym tygodniu w życie wchodzi największa zmiana dotycząca wywozu śmieci w mieście Swindon. Władze miasta uruchomiły nową usługę zbiórki odpadów spożywczych oraz wprowadziły zmiany w sposobie odbioru pozostałych odpadów sortowanych.

Zdjęcie: BBC 

Od dzisiaj odpady spożywcze będą zbierane co tydzień, a odpady pozostałe i sortowane co dwa. W międzyczasie wdrażana jest również zupełnie nowa flota ciężarówek, która będzie towarzyszyła wprowadzeniu zmian dotyczących wywozu śmieci. Władze miasta już wcześniej stwierdziły, że zmiany wspomogą recykling, ponieważ obecnie w Swindon jedynie 40% odpadów z gospodarstw domowych jest poddawane recyklingowi. 

Od teraz mieszkańcy będą musieli wrzucać odpady spożywcze do specjalnie do tego przeznaczonych pojemników stojących na zewnątrz, natomiast odpady plastikowe i metalowe będą trafiały do nowych, wzmocnionych worków. 

Szkło, papier i kartony będą wyrzucane do już istniejących czarnych lub pomarańczowych koszy, natomiast odpady ogólne będą trafiały do zwykłych koszy na śmieci lub niebieskich worków. Rada miasta zaznaczyła, że zmiana ta nie dotyczy gospodarstw ze wspólnymi składowiskami śmieci. 

 

Dział: Świat

Autor:
BBC | Tłumaczenie: Patryk Wojdyło

Żródło:
https://www.bbc.com/news/uk-england-wiltshire-67451982

Udostępnij
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.
Treść wiadomości jest wymagana.


INNE WIADOMOŚCI


NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE