2024-02-05 18:21:05 JPM redakcja1 K

Sondaże pokazują, że mniej niż połowa młodych dorosłych Amerykanów postrzega amerykańskie wojsko pozytywnie

Wyniki nowego sondażu pokazują, że ponad połowa młodych dorosłych Amerykanów (53%), ma negatywną opinię na temat amerykańskiego wojska, co może stanowić potencjalny problem, ponieważ siły zbrojne już teraz borykają się z wyzwaniami związanymi z rekrutacją.

Żołnierze armii amerykańskiej biorą udział w paradzie podczas 75. ceremonii Święta Sił Zbrojnych Korei Południowej w Seulu, 26 września 2023 roku. (Źródło: AP Photo/Ahn Young‑joon)

  • Dane Centrum badawczego Pew pokazują, że Amerykanie w wieku od 18 do 29 lat wyrażali więcej negatywnych opinii na temat wojska niż pozytywnych.
  • Starsi Amerykanie są bardziej skłonni popierać wojsko. 
  • Nowe dane z sondaży pojawiają się, gdy amerykańskie wojsko boryka się z trudnościami w osiąganiu swoich celów rekrutacyjnych.

Centrum badawcze Pew poinformowało w czwartek, że 60% Amerykanów ma pozytywne opinie o amerykańskim wojsku. Okazuje się jednak, że wśród nich tylko 43% dorosłych w wieku od 18 do 29 lat wyraziło pozytywny stosunek.

Pew ustaliło, że starsi Amerykanie częściej wyrażają przychylne opinie o wojsku. Dorośli w wieku 65 lat i starsi skłonni byli do najbardziej pozytywnych poglądów na temat amerykańskiego wojska (71%), a siedem na dziesięć dorosłych osób w wieku 50 lat i starszych twierdzi nawet, że wojsko „ma pozytywny wpływ”.

Dane Pew pokazują powszechność niepochlebnych opinii dotyczących wojska wśród młodych dorosłych Amerykanów, w dość szczególnym momencie. Obecnie amerykańskie siły zbrojne borykają się bowiem z kryzysem rekrutacyjnym.

Liczba nowo zwerbowanych żołnierzy spadła w ubiegłym roku. Tylko 55 tysięcy aktywnych żołnierzy zostało zrekrutowanych w zeszłym roku, w porównaniu do zaplanowanych 65 tysięcy osób, jak podaje Military.com. 

Armia, Siły Powietrzne i Marynarka Wojenna miały trudności w osiągnięciu swoich celów rekrutacyjnych. Siły Powietrzne tylko w niewielkim stopniu osiągnęły swoje plany w 2022 roku, a w 2023 roku zabrakło im kilku tysięcy do zrealizowania ich planu. Również Marynarce Wojennej zabrakło ponad 7 tysięcy do zaplanowanej liczby zrekrutowanych żołnierzy w zeszłym roku.

Armia miała nadzieję, że nowe hasła, swobodniejsze zasady czy wreszcie zachęta finansowa przekonają ludzi do zaciągnięcia się do wojska. Nadal jednak zabrakło jej około 10 tysięcy nowych rekrutów. Liczba ta jest niższa niż rok wcześniej, ale nadal stanowi problem.

„Sposób, w jaki my Amerykanie podejmujemy zaangażowanie obywatelskie, naprawdę zmieniło się przez ostatnie 50 lat” – powiedziała Katherine Kuzminski, dyrektor Programu Wojsko, Weterani i Społeczeństwo w Center for a New American Security, w wywiadzie dla Military.com w październiku 2023 roku. „Poleganie na starych założeniach dotyczących bardziej zaangażowanego uczestnictwa obywatelskiego, w szczególności w obrębie służby wojskowej, może być swego rodzaju wyzwaniem pokoleniowym.” 

Dział: Świat

Udostępnij
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.
Treść wiadomości jest wymagana.


INNE WIADOMOŚCI


NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE